Dofinansowanie do pomp ciepła - Warszawa

Inwestycja w pompy ciepła może wydawać się stosunkowo dużym obciążeniem dla finansów osób lub firm, które chcą zastosować tę technologię w swoich obiektach. Na szczęście nie musisz jej sfinansować w 100% z prywatnego lub firmowego budżetu! Możesz skorzystać z dofinansowań oferowanych przez władze (zarówno krajowe, jak i lokalne).

Wydaje Ci się to czarną magią? Nie jesteś osobą biegłą w zakresie formalnych dokumentów i pism? Nie ma problemu! Zespół EKO TECH poprowadzi Cię krok po kroku po każdym poziomie inwestycji i wytłumaczy, jak należy podejść do składania wniosku o dofinansowanie do pomp ciepła.

Czy warto korzystać z pomp ciepła?

Zacznijmy od korzyści, dzięki którym pompy ciepła stanowią obecnie jedno z najlepszych rozwiązań problemu ogrzewania (nieruchomości lub wody użytkowej). Przede wszystkim jest to układ, który nie potrzebuje zewnętrznie dostarczanego paliwa (np. w postaci gazu, drewna opałowego, pelletu, czy ekogroszku). Dodatkowo pompy ciepła nie emitują żadnych zanieczyszczeń i są w pełni bezpieczne. Z ich pomocą ograniczysz więc rachunki eksploatacyjne do minimum (układ może być napędzany energią uzyskaną dzięki systemom fotowoltaiki), wyeliminujesz potencjalne zagrożenia i zaczniesz dbać o środowisko.

Dotacje dostępna dla inwestorów

Ile możesz otrzymać wsparcia? Wszystko zależy od wybranego pakietu pomocy, rozmiarów inwestycji i Twoich możliwości. Przygotowaliśmy pigułkę wiedzy, dzięki której zdobędziesz niezbędne informacje. Mimo to pamiętaj, że zespół EKO TECH jest do dyspozycji i chętnie pomoże Ci rozwiązać wszystkie problemy. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, a my zajmiemy się wszystkim, by cała transakcja i proces montażu pompy stanowiły formalność.

Optymalizuj rachunki i wyeliminuj emisję zanieczyszczeń w sposób rozsądny. Wykorzystaj w tym celu pompy ciepła. Dofinansowanie Mazowieckie lub program Czyste Powietrze czekają, by z nich skorzystać.

Dotacja Czyste Powietrze

Wysokość dotacji zależy głównie od zakresu inwestycji i klasy energetycznej pompy ciepła. Dofinansowanie może otrzymać jednak każdy. Sprawdź, do której kategorii zaliczasz się Ty i Twój projekt.

Podstawowy poziom dofinansowania przeznaczony jest dla właścicieli budynków jednorodzinnych, których roczny dochód nie przekracza 100 000 zł. Maksymalna kwota dotacji do zakupu i instalacji pompy ciepła dla pompy ciepła powietrze-woda o niższej klasie efektywności energetycznej wynosi 9000 zł, a dla pompy o podwyższonej klasie efektywności energetycznej 13500 zł.

W ramach programu, prócz dofinansowania na demontaż starego źródła ciepła na paliwo stałe i zakup oraz montaż pompy ciepła typu powietrze-woda lub gruntowej pompy ciepła do celów ogrzewania, lub ogrzewania i CWU dopuszcza się wykonanie dodatkowych inwestycji. Należą do nich:

 • demontaż i zakup oraz montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania lub CWU (w tym kolektorów słonecznych),
 • zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej,
 • zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
 • zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi zewnętrznych i drzwi/bram garażowych (zawiera również demontaż),
 • dokumentacja dotycząca powyższego zakresu: audyt energetyczny (pod warunkiem wykonania ocieplenia przegród budowlanych), dokumentacja projektowa i ekspertyzy.

Maksymalna wysokość dotacji (w przypadku zdecydowania się na inwestycję z dodatkowymi opcjami) – nawet do 37 000 zł dla przedsięwzięcia z mikroinstalacją fotowoltaiczną.

Podwyższony poziom dofinansowania jest przeznaczony dla osób, których miesięczny dochód nie jest wyższy niż 1400 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym i 1960 zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym. Maksymalna kwota dotacji do zakupu i instalacji pompy ciepła dla pompy ciepła powietrze-woda niezależnie od klasy efektywności energetycznej wynosi 18000 zł.

Maksymalna wysokość dotacji (w przypadku zdecydowania się na inwestycję z dodatkowymi opcjami):

 • 32 000 zł – dla inwestycji bez mikroinstalacji fotowoltaicznej,
 • 37 000 zł – dla przedsięwzięcia z mikroinstalacją fotowoltaiczną,
 • Ulga termomodernizacyjna.

Z ulgi mogą skorzystać osoby płacące podatek według skali podatkowej, podatku liniowego, opłacający ryczałt, właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych, ponoszące koszty za realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Dzięki uldze termomodernizacyjnej możliwe jest odliczenie poniesionych wydatków za zakup i montaż pompy ciepła. Wysokość ulgi zależy od dochodów i wynosi ona od 17 do 32% kwoty inwestycji. Odliczanie rozpoczynamy w roku, w którym ponieśliśmy koszty inwestycji. Jeżeli wysokość przysługującej ulgi jest niższa niż roczne dochody, możemy rozliczać ją do 6 lat.

Dofinansowanie z Urzędu Miasta Warszawa

Program Czyste Powietrze to nie jedyna forma dofinansowania, z której mogą skorzystać zainteresowani inwestorzy. Istnieją także lokalne formy dofinansowania do zakupu i montażu pomp ciepła. Z takiej dotacji mogą skorzystać np. mieszkańcy Warszawy.

W przypadku likwidacji kotła, paleniska na paliwo stałe lub olej opałowy i montażu pompy ciepła, można uzyskać do 30000 zł – ale nie więcej niż 3000 zł/kW. Jeśli inwestor posiada ekologiczne źródło ogrzewania (np. ogrzewanie gazowe lub elektryczne), maksymalna kwota dotacji do zakupu i montażu powietrznej pompy wynosi 30000 zł – ale nie więcej niż 1000 zł na każdy kW mocy grzewczej. Istnieje również możliwość skorzystania z dofinansowania na instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Jego wartość wynosi do 10000 zł, ale nie więcej niż 100 zł na m2.

Satysfakcja jest na wyciągnięcie ręki

Interesuje Cię dofinansowanie do pomp ciepła? Warszawa to miasto ogromnych możliwości, a my wychodzimy przed szereg, zapewniając klientom i interesantom kompleksowość usług. Co to znaczy? W EKO TECH przeprowadzimy Cię przez proces inwestycji od zera do sukcesu. Wspólnie:

 • ustalimy Twoje realne potrzeby,
 • dopasujemy wyposażenie, elementy układu i narzędzia,
  zdobędziemy środki z dofinansowań,
 • dokonamy montażu pompy ciepła,
 • doprowadzimy do finalizacji.

Twoja satysfakcja to dla nas priorytet, który stawiamy na pierwszym miejscu. Zadzwoń lub napisz i zobacz, że masz do czynienia z prawdziwymi profesjonalistami, dla których Twoje potrzeby i oczekiwania są najważniejsze.