Dofinansowanie do paneli słonecznych

Rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej? Biorąc pod uwagę zmiany w 2021 roku i jednoczesny wzrost cen energii elektrycznej oraz spadek kosztów związanych z instalacjami PV, jest to najlepszy moment na podjęcie decyzji.

Obawiasz się wysokości transakcji? Niesłusznie! Dofinansowanie pozwala wyeliminować wiele problemów finansowanych, dzięki którym inwestycja stanie się niezauważalna dla Twojego budżetu. Przekonaj się, jak wiele możliwości czeka na wyciągnięcie ręki.

Dofinansowanie do fotowoltaiki w 2021 roku

Jak uzyskać dofinansowanie? Ile wynosi maksymalna kwota dofinansowania i kiedy należy składać wnioski? W roku 2021 wszystkie programy dofinansowań i ulg zostają! Jest to zatem najlepszy czas, by skorzystać z oferowanej technologii i obniżyć rachunki za prąd!

Program “Mój Prąd”

Jest to najpopularniejszy rządowy program dofinansowań dla inwestorów decydujących się na fotowoltaikę. Zapewnia on wsparcie finansowe do 5 tys. zł, lecz nie więcej niż równowartość 50% kosztów budowy i montażu instalacji PV. Program “Mój Prąd” to wielki sukces, który cieszy się wśród interesantów ogromną popularnością. W 2021 roku będzie on kontynuowany, więc warto złożyć wniosek.

Uwaga! Dotacja przysługuje na zakupioną, zamontowaną i działającą instalację fotowoltaiczną. Jeśli chcesz otrzymać pomoc ekspertów, nie czekaj i skontaktuj się z EKO TECH.

Program “Czyste Powietrze”

W roku 2021 kontynuowany będzie również program dofinansowań “Czyste Powietrze”, który umożliwia ubieganie się o dotację na zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej w wysokości do 5 000 zł (ale nie więcej niż 50%). Co zrobić, by uzyskać dotację? Warunkiem otrzymania środków na mikroinstalację fotowoltaiczną jest wyeliminowanie starego źródła ciepła na paliwa w formie stałej (np. piece i kotły) i zakup oraz montaż (w ramach jednego wniosku) nowego źródła ciepła. Jego wymagania techniczne muszą być zgodne z tymi, które zostały określone w programie.

Dofinansowanie warszawskie

Mieszkasz w stolicy? Warszawa posiada własny program dofinansowań, który można spotkać m.in. pod nazwą “Dofinansowanie warszawskie”. Program oferuje do 15 tysięcy zł zwrotu środków, które przeznaczone zostały na zakup i montaż mikroinstalacji – nie większej niż 1 500 zł/kWp. Wsparcie mogą otrzymać nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorcy i członkowie spółdzielni lub wspólnot mieszkaniowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkich przydatnych lub niezbędnych informacji dot. dofinansowań dla mieszkańców Warszawy, zajrzyj na stronę zielona.um.warszawa.pl. Jeśli jednak chcesz od razu poznać zarówno możliwości, jak i rozwiązania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Ulga podatkowa

Sezon 2020 był pierwszym rokiem, w którym podatnicy mogli skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Przysługuje ona właścicielom i współwłaścicielom obiektów mieszkalnych, którzy we wcześniejszym roku podjęli działania modernistyczne obiektu, mające na celu optymalizację rachunków eksploatacyjnych, kosztów ogrzewania, czy emisji zanieczyszczeń. Jeśli więc wymieniłeś okna, piec lub zamontowałeś fotowoltaikę, możesz odliczyć koszty od podstawy podatku dochodowego – do 53 tys. zł od osoby.

Współpracuj z najlepszymi

Jak widać, istnieje ogromna liczba opcji ograniczających koszty związane z montażem systemów fotowoltaicznych. Dofinansowania i ulgi podatkowe umożliwiają optymalizację wysokości transakcji w taki sposób, by każdy właściciel budynku/posesji mógł skorzystać z proekologicznych instalacji PV. Jeśli obawiasz się, że formalności związane z uzyskaniem wsparcia w roku 2021 są zbyt skomplikowane, warto skontaktować się z zespołem EKO TECH. Nasi specjaliści pomogą Ci na każdym etapie transakcji – od konsultacji wstępnej pozwalającej ocenić wydajność w przypadku danej nieruchomości, po finalizację transakcji i montaż.

Dofinansowanie do fotowoltaiki nie ma przed nami tajemnic. Nie musi mieć ich również przed Tobą. Warszawa to miasto, w którym znajduje się siedziba naszej firmy. Jeśli jednak nie masz możliwości odwiedzić nas osobiście, zadzwoń lub napisz. My z przyjemnością odwiedzimy Ciebie.