Pompa ciepła
Postaw na technologię, która pozwoli Ci ograniczyć rachunki eksploatacyjne i obniżyć poziom emisji zanieczyszczeń. Ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania mogą iść ze sobą w parze. Oferowane przez nas pompy ciepła są tego najlepszym przykładem. Wytwarzają one ciepło użytkowe, czerpiąc energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody. Możesz w ten sposób ogrzewać nieruchomość oraz wodę użytkową w szybki i tani sposób. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników już dziś. Z EKO TECH nic nie musi być skomplikowane.
Poznaj zasadę działania pomp ciepła
Pompy ciepła pobierają powietrze (lub ciepło z gruntu, ew. z wody) przez wentylator
i transportują je do dalszych elementów układu. Następny przystanek to parownik, w którym znajduje się układ chłodniczy. Krąży w nim ciecz, której temperatura jest niższa niż temperatura otoczenia (zawsze). Dzięki tej różnicy możliwy jest pobór ciepła z powietrza, gruntu lub wody.
Gdy ciecz zostanie ogrzana, przekazuje ciepło czynnikowi chłodniczemu, który cechuje się niską temperaturą parowania. Dzięki temu pod wpływem ciepła wrze, paruje i jako gaz dociera do sprężarki. Temperatura gazu wzrasta do poziomu pozwalającego na podgrzanie wody w obiegu grzewczym. W kolejnym etapie środek chłodniczy po schłodzeniu ponownie zmienia się w ciecz i trafia do zaworu rozprężnego, a tym samym ciśnienie i temperatura czynnika spadają. Środek chłodniczy ponownie ruszają do układu chłodniczego, a cykl zaczyna się od nowa.
Krótka historia pomp ciepła
Wydaje Ci się, że pompy ciepła to innowacyjna technologia, która dopiero zaczyna podbijać świat? Nic bardziej mylnego! Jest ona znana o wiele dłużej, niż może Ci się wydawać.
Historia pomp ciepła zaczyna się w roku 1810 roku, gdy (jak na ironię) skonstruowano pierwszy agregat chłodniczy. Na szczęście niedługo później (biorąc pod uwagę ramy czasowe i tempo rozwoju technologicznego w tamtych czasach) zauważono, że ten sam mechanizm można wykorzystać w celu dostarczania ciepła. Dzięki temu w 1928 roku w Szwajcarii, została skonstruowana pierwsza działająca pompa ciepła. Jej wynalazcą był słowacki inżynier Aurel Stodola.
Zalety pomp ciepła
Długa lista atutów sprawia, że pompy ciepła cieszą się szczególnym uznaniem nowoczesnych inwestorów. Do największych zalet zaliczamy m.in.:
- znikomy poziom emisji zanieczyszczeń,
- energooszczędność,
- wydajność ogrzewania domu i wody,
- niskie koszty eksploatacji,
- komfort użytkowania,
- łatwość obsługi,
- wysoki poziom wytrzymałości i niezawodności,
- bezpieczeństwo eksploatacji,
- niska emisja hałasu podczas pracy,
- stosunkowo niski koszt inwestycji
- szybki zwrot kosztów inwestycji w postaci oszczędności,
- możliwość skorzystania z dotacji i dofinansowań.
- Pompy ciepła i panele fotowoltaiczne – idealne połączenie
Pompa ciepła stanowi perfekcyjne uzupełnienie mikroinstalacji fotowoltaicznej. Energia elektryczna jest niezbędna do pracy pompy. Jeśli więc zostanie ona wyprodukowana przez panele fotowoltaiczne, generowane oszczędności są dużo wyższe. Koszty instalacji paneli i pompy zwrócą się w ten sposób o wiele szybciej, a dom stanie się samowystarczalny. Ty z kolei otrzymasz pełną niezależność od podwyżek cen za energię i paliwa.
Optymalizuj rachunki z EKO TECH
Zastanawiasz się nad inwestycją, lecz nie wiesz, jak wybrać odpowiednie urządzenia? EKO TECH zapewnia kompleksowość usług. Co to znaczy? Możemy zaoferować Ci:
- pomoc w wyborze wyposażenia dostosowanego do indywidualnych oczekiwań,
- montaż pomp ciepła,
- wsparcie w zakresie obsługi systemu,
- wsparcie w uzyskaniu dofinansowań.
Dbamy o to, by nasi klienci nie musieli być specjalistami, chcąc skorzystać z możliwości oferowanych przez pompy ciepła. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niekoniecznie masz doświadczenie i wiedzę dot. energooszczędnych systemów pozwalających na produkcję energii lub ciepła. Pomożemy Ci więc na każdym etapie realizacji i zapewnimy profesjonalne wsparcie podczas wszystkich podejmowanych decyzji lub działań. Skontaktuj się z nami już dziś i obniż rachunki eksploatacyjne za swoją nieruchomość.