Montaż paneli słonecznych

Aby cieszyć się wszystkimi zaletami paneli słonecznych, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy instalacyjnej, która zapewni montaż paneli słonecznych na najwyższym poziomie. Miejsce zamontowania oraz kąt nachylenia paneli ma znaczący wpływ na wydajność całej instalacji solarnej. Niektórzy producenci małych instalacji umożliwiają swoim klientom samodzielny montaż przy pomocy szczegółowej instrukcji, jednak my zdecydowanie zalecamy skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy odpowiednio zamontują całą instalację solarną. Panele słoneczne powinny być zamontowane w taki sposób, aby kąt padania promieni słonecznych był prostopadły. Ustawienie paneli pod kątem 40° umożliwia najbardziej efektywną pracę, jednak warto pamiętać o tym, że kąt nachylenia można zmieniać w zależności od pory roku. Montaż paneli słonecznych wykonuje się najczęściej na dachu budynku, od strony południowej, która wyróżnia się największym nasłonecznieniem. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy budynek jest inny, dlatego dokładnie planujemy montaż paneli słonecznych, biorąc pod uwagę indywidualne cechy każdego budynku

Montaż paneli fotowoltaicznych

Odpowiedni montaż wpływa na wydajność instalacji fotowoltaicznej i pozwala cieszyć się niskimi kosztami poboru energii. EKO TECH zajmie się znalezieniem optymalnego miejsca dla paneli fotowoltaicznych, które jest pozbawione zacienienia, a następnie zamontuje je w pozycji umożliwiającej pochłanianie jak największej ilości energii słonecznej. Zajmiemy się także profesjonalną instalacją przewodów elektrycznych i zadbamy o to, by czynniki atmosferyczne nie wpłynęły na funkcjonowanie paneli. Montaż paneli fotowoltaicznych odbywa się, podobnie jak w przypadku paneli słonecznych, na dachu lub elewacji od strony południowej. Panele fotowoltaiczne również montuje się pod kątem 40°.

Montaż paneli słonecznych i fotowoltaicznych – dlaczego warto

Do podstawowych korzyści płynących z montażu paneli słonecznych i fotowoltaicznych zaliczamy znaczne obniżenie kosztów poboru energii. Darmowe promieniowanie słoneczne zasilające twoją domową elektrownię pozwala znacząco zredukować koszty przeznaczane na energię. Nie ulega również wątpliwości, że źródła energii odnawialnej są rozwiązaniami ekologicznymi, które pozwalają zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery, a tym samym zadbać o czyste powietrze dla nas i kolejnych pokoleń.

Dofinansowanie na zakup i montaż

Chciałbyś uzyskać dofinansowanie na montaż paneli słonecznych lub fotowoltaicznych? Miasto Stołeczne Warszawa po raz kolejny zbiera wnioski na dofinansowanie, którego wysokość wynosi do 15 000 złotych w przypadku instalacji fotowoltaicznych oraz do 40 000 złotych na kolektory słoneczne. O dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych mogą ubiegać się zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy.
Zainteresowaliśmy Cię tematem i rozważasz montaż pomp ciepła? Warszawa to miejsce, w którym posiadamy siedzibę EKO TECH. Mimo wszystko nie musisz odwiedzać nas osobiście. Zawsze możesz zadzwonić lub wysłać wiadomość, a my zorganizujemy wszystko od A do Z. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Zaoszczędzisz więc mnóstwo czasu!