Domowe Instalacje Fotowoltaiczne Warszawa i okolice

Rosnące ceny prądu skłaniają do poszukiwań nowych rozwiązań, a domowe instalacje fotowoltaiczne są odpowiedzią na potrzeby świadomych konsumentów. Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie, które zyskuje w Polsce na popularności. Słońce jako alternatywne źródło energii, pozwala na produkcję własnej energii elektrycznej. Domowe instalacje fotowoltaiczne mają wiele zalet, jednak do najważniejszych należą oszczędności, niezależność od dostawcy prądu i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Fotowoltaika – inwestycja na lata

Instalacje fotowoltaiczne pojawiają się w dużych miastach jak Warszawa, ale też w mniejszych miejscowościach na terenie całej Polski. Charakterystyczne panele słoneczne mogą być zamontowane na dachu lub na gruncie. Coraz częściej fotowoltaika staje się stałym elementem nowych projektów budowlanych. Jednak domowe instalacje fotowoltaiczne można także zamontować na istniejącym już budynku. Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na lata – komponenty nie zużywają się szybko, są bezproblemowe w obsłudze i mają wieloletnią gwarancję.

Domowe instalacje fotowoltaiczne – montaż na dachu i na gruncie

Montowanie instalacji na dachu należy do najpopularniejszych rozwiązań. Przed montażem fotowoltaiki przeprowadzany jest audyt dachu, podczas którego dokładnie oceniany jest kąt nachylenia dachu, jego pokrycie, usytuowanie względem kierunków świata oraz wolne miejsce i ewentualne źródła zacienienia, takie jak kominy czy drzewa. Montaż na południowym dachu pod kątem 30-45 stopni jest najskuteczniejszym rozwiązaniem w przypadku domowych instalacji fotowoltaicznych.

Fotowoltaika może być także zamontowana na gruncie. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy posiadamy dużo wolnego terenu. Panele muszą być odpowiednio rozmieszczone, nie powinny być zasłaniane przez inne obiekty, takie jak budynki czy drzewa. Przed montażem oceniany jest także rodzaj podłoża, w który ma zostać wbita konstrukcja paneli.

Dopłaty i dofinansowania – domowe instalacje fotowoltaiczne Warszawa

Opłacalność fotowoltaiki jest odczuwalna dla portfela już od momentu montażu. Finalny koszt inwestycji można obniżyć, dzięki różnego rodzaju dotacjom. Możliwość otrzymania wsparcia finansowego sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na domowe instalacje fotowoltaiczne. Warszawa jest objęta specjalnym programem dofinansowania. Każda osoba, która chce zamontować panele fotowoltaiczne może także ubiegać się o dopłaty z rządowego programu “Mój Prąd”. W przypadku budynków jednorodzinnych można liczyć także na ulgę termomodernizacyjną czyli odliczenie od dochodów wydatków na termomodernizację, w tym także na panele fotowoltaiczne.

Fotowoltaika dla domu – sprawdzeni producenci i wiele lat gwarancji

Nasi eksperci z Eko-Tech zamontowali już setki domowych instalacji fotowoltaicznych. Wiedza i długoletnie doświadczenie pozwoliły nam na opracowanie optymalnych zestawów, które cieszą się dużą popularnością. Domowe instalacje fotowoltaiczne składają się z modułów firmy EXE Solar o mocy 330W (do 20 lat gwarancji produktowej / 25 wydajnościowej) oraz falownika firmy Fronius / SMA / SolarEdge, którego moc jest dostosowana do mocy całego systemu. Konstrukcja instalacji jest dobrana do pokrycia dachu i ma 10 lat gwarancji. Zapewniamy także zabezpieczenia po stronie stałoprądowej oraz zmiennoprądowej oraz możliwość monitoringu z każdego miejsca na świecie. Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką najpopularniejszych zestawów domowych instalacji fotowoltaicznych od Eko-Tech!

Domowe instalacje fotowoltaiczne – popularne zestawy

System o mocy 3kW

 • 10 modułów firmy EXE Solar o mocy 330W (do 20 lat gwarancji produktowej / 25 wydajnościowej)

 • Falownik firmy Fronius / SMA / SolarEdge o mocy 3kW (do 20 lat gwarancji)

 • Konstrukcja dobrana do pokrycia dachu (10 lat gwarancji)

 • Zabezpieczenia po stronie stałoprądowej oraz zmiennoprądowej

 • Monitoring z każdego miejsca na świecie

 • Roczna produkcja: ~3000kWh

System o mocy 5kW

 • 16 modułów firmy EXE Solar o mocy 330W (do 20 lat gwarancji produktowej / 25 wydajnościowej)

 • Falownik firmy Fronius / SMA / SolarEdge o mocy 5kW (do 20 lat gwarancji)

 • Konstrukcja dobrana do pokrycia dachu (10 lat gwarancji)

 • Zabezpieczenia po stronie stałoprądowej oraz zmiennoprądowej

 • Monitoring z każdego miejsca na świecie

 • Roczna produkcja: ~5000kWh

System o mocy 8kW

 • 25 modułów firmy EXE Solar o mocy 330W (do 20 lat gwarancji produktowej / 25 wydajnościowej)

 • Falownik firmy Fronius / SMA / SolarEdge o mocy 8kW (do 20 lat gwarancji)

 • Konstrukcja dobrana do pokrycia dachu (10 lat gwarancji)

 • Zabezpieczenia po stronie stałoprądowej oraz zmiennoprądowej.

 • Monitoring z każdego miejsca na świecie

 • Roczna produkcja: ~8000kWh

Eko-Tech – specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i pasjonaci OZE

Inwestycja w domowe instalacje fotowoltaiczne na terenie Warszawy to rozwiązanie opłacalne i niosące za sobą wiele korzyści. Przed podjęciem decyzji o montażu paneli słonecznych, warto wybrać sprawdzoną firmę instalatorską. Nasi specjaliści z Eko-Tech posiadają długoletnie doświadczenie w dziedzinie energii odnawialnej. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i krok po kroku przeprowadzamy wszystkie niezbędne prace. Montowane przez nasz zespół domowe instalacje fotowoltaiczne są trwałe, bezawaryjne oraz bardzo wydajne. Zajmujemy się także serwisem oraz monitoringiem naszych paneli słonecznych.